Arkadaşlık Sitelerinin Zararları

Arkadaşlık Sitelerinin Zararları

İnternet kullanıcıları zaman ilerledikçe daha da artmaktadır. Evde, işyerinde, toplu taşıma araçlarında yani anlayacağınız internet erişiminin olduğu her yerde istenilen şekilde kullanılmaktadır. Çoğu hizmetleri fayda sağlarken ve hayatı kolaylaştırırken bazı yönlerden de oldukça zarar vermektedir. Bu zarar arkadaş ve partner bulma sitelerinde her geçen gün daha da tehlikeli hale gelmiştir. Bu sitelerde bulunan sahte profillerle bir çok erkeğe tuzaklar kurarak maddi ve manevi zararlar vermektedirler.

Sahte Hesaplar Nasıl Anlaşılır

Bu konuda zarar gören insanların sayısının artmaması için bu yazıyı bi site editörleri sizi bilgilendirme ve tedbir amaçlı yayınlamak istedik. Bu dolandırıcılık hikayelerine her gün bir yenisi eklenince ister istemez bu konuda hizmet veren tüm siteler damgalanmış oldu. Bu kendilerini farklı biri gibi tanıtan sahtekarları ilk etapta anlamanız biraz zor olabilir. Çünkü her şeyi en ince detayına kadar planlayıp o yönde kişisel hesap oluşturuyorlar. Özellikle iyi niyetli, çabuk inanan, duygusal, hassas, yalnızlık çeken ve cinsel zaafları olan kişileri hedef alıyorlar ve duruma göre kendilerini o şekilde yansıtıyorlar. Söz bir müddet sonra paraya gelecektir.

İşte tam da o anda karşınızdaki kişinin gerçek olmadığını anlarsınız. Yapmanız gereken bu durumu en acil şekilde site yöneticisine şikayet etmektir. Hemen gereği en kısa sürede yapılacak ve şikayetiniz dikkate alınacaktır. İzledikleri yol ne olursa olsun en sonunda sohbetin sonu parada noktalanmaktadır. Sizin için bu noktadan donra yapılacak pek bir şey kalmıyor. İşte bu durumu anlamadan zaafına ve duygularına yenilen maalesef çok sayıda erkek bulunmaktadır. Kayıpları para dışında sağlık olarak da yaşayan insanlar vardır.Hayat kadınları da siteye üye olup işlerini buradaki randevu trafiğine göre ayarlarken kendi hastalıklarını çok erkeğe bulaştırmıştır.

Bu tarz haberleri görsel ve yazılı basında mutlaka okumuş ya da dinlemişsinizdir. Siz ve çevrenizdeki kişilerin de bu zor durum ile karşılaşmasını istemiyorsanız bu yazıyı okumalarını teşvik ederek bu durumun önüne geçebiliriz.Bu konuda yanancı uyruklu profiller de çok tehlikelidir. Özellikle kendilerine erkekleri bağlayarak uçak bileti ve diğer masraflarını karşılatarak ortadan yok oluyorlar. Zaten söz konusu yabancı kadın ise Türk erkekleri bu konuda en büyük zaaf taşıyan kişilerdir. Bu yabancı kadınlar da bunun farkında oldukları için bu anlamda Türk erkeklerinin üzerinde planlarını uygularlar. Zaten konu para ise yapamayacakları hiç bir şey yoktur.

Sosyal Medya Tehlikesi

Sadece siteleri aracı ederek değil sahte sosyal medya hesapları açarak facebook, instagram, twitter da çok sayıda kişiyi kandırıp para talep ederek dolandırmaktadırlar. Aslında hep aynı taktiği kullanarak yol izlemektedirler. Buluşarak da ilişkilerini daha da sağlama alanlar da aralarında oluyor. Böylece güven kazanarak zahmet çekmeden istediği emele ulaşmaktadır.

Normalde işini ciddiyetle yapan sitelerde tüm üyelik talepleri detaylı olarak incelenerek siteler yerleştirildiği için bu tarz olaylar yaşanmaz. Ticari amaç güderek üye çoğaltmak isteyen site sahipleri ise şart ve sorgusuz sualsiz herkese kapılarını açıyor. Bu güvenlik açığını da bu işi yapan dolandırıcılar en iyi şekilde değerlendiriyor. Siz de bu konuda maddi ve manevi zarar görmek istemiyorsanız harfiyen tüm bu yazılanları dikkate almanız gerekiyor.

Artık bu konuda siber suçlarda yer alan dosyalar gün geçtikçe artmaktadır. Kimisi sonuca ulaşırken bazıları ise maalesef başarısız sonuçlara bağlanıyor. Özellikle yurt dışı bağlantısı varsa kesinlikle iş daha da zorlaşmakta ve umutsuz olmaktadır. Sizden ricamız lütfen güvenli olan siteleri tercih edin, üzülen kişi olmayın.