Eğlence Dolu Sanal Âlemin Tuzakları

Eğlence Dolu Sanal Âlemin Tuzakları

Sanal âlemin eğlenceli olduğu kadar bir o kadar da tehlikeli yönleri olduğunu biliyoruz. Arkadaşlık ve benzeri birçok platformda dolanan sahtekârların oluşturduğu gerçek dışı bayan ilanlarıyla her gün birçok erkek kandırılmakta, zor duruma düşürülmektedir. Siz de mağdur olmamak, zor durumlara düşmemek, can sıkıntısı yaşamamak, maddi ve manevi anlamda kayıplar vermemek için yazımızda belirttiğimiz uyarıları göz önünde bulundurunuz.

Evlenme vaadiyle kandırılıyorlar

Yabancı uyruklu, özellikle de Rus bayanlar Türk erkekleri tarafından oldukça beğenilen ve merak edilen kişilerdir. Ruslara oldukça ilgi duyan erkekler maalesef fark etmeden bazen zaaflarının kurbanı oluyorlar. Yurt dışından, Türkiye’ye gelmek istediklerini ve akabinde sizlerle evleneceklerini vaat eden kişilerin sözlerine itibar etmemeniz durumunda kazanan siz olursunuz. Çünkü bu tarz vaatler hiçbir şekilde gerçeği yansıtmıyor. Bu tür vaatlere inanıp, belirtilen hesaba para yatırmanız maddi açıdan bozguna uğratılmanızdan başka hiçbir işe yaramayacaktır dolayısıyla evlilik vaatli cümlelerin asılsız olduğunu unutmamalısınız.

Ajans olduklarını söyleyen sahtekârlar

Model ve mankenlere kolaylıkla ulaşabileceğinizi ve birbirinden güzel bayanla arkadaş olabileceğinizi dile getirerek size aracı olabileceğini söyleyen, bu amaçla paranızı gasp etmek isteyen birçok sahtekâr var. Bu insanların birer fuhuş ekibi, birer dolandırıcı ve yalancı olduklarını her fırsatta akılınızda bulundurarak, asılsız cümlelere itibar etmemenin çok önemli, aksi takdirde, paranızı kaybettiğiniz gibi kişisel açıdan çöküntüye uğrayacaksınız. Sanal alemde gezinirken başınıza birçok dert açabileceğinizi hiçbir zaman unutmayın.