Sahte Profiller ile Mücadele

Sahte Profiller ile Mücadele

Sahte profiller oluşturularak erkeklerin kandırıldığı escort sitelerine tüm bu olumsuz durumlara rağmen ilgi ve alaka her geçen gün katlanarak devam ediyor. Oluşturdukları hesaplarda kişisel özellik olarak son derece cazip maddeler ile süslüyorlar. Yüklenen birden fazla fotoğrafta akılda kalacak, cezp edici, güzel ve bir o kadar da seksi pozlarla katkıda bulunuyorlar. Geriye sadece kandırıp, parasını alacakları kişiyi bulmak kalıyor. Onu da aslında bulmakta çok zorluk çektikleri söylenemez.

Çabuk kandırabilecekleri duygusallıkta ve bir o kadar da maddi imkanı olacak kişiyi sohbet ederek anlıyorlar ve o kişinin üstüne giderek çalışmalarına başlıyorlar. O kadar profesyonel çalışıyorlar ki hemen anlaşılması pek mümkün değil. Güzel bir merhaba ile başlayıp,erkeklerin hayatlarının bir parçası olabiliyorlar. Süslü cümleler ve baştan çıkarıcı diyaloglar ile güven ortamını da sağlamış oluyorlar. Bundan sonraki adım ise sadece para istemeye kalıyor. Hatta bazıları olayı daha da gerçek kılmak için yüz yüze bile görüşebiliyor. Bu konuda yazılı ve görsel basında binlerce haber yapılmasına rağmen yine de bu oyuna gelen çok sayıda insan bulunmaktadır.

Bu yazılar ne kadar çok insana ulaşırsa o kadar yararlı olur. Bunu hiç bir zaman unutmayarak hareket edilirse dolandırıcılık olaylarını yaşayan insanların sayısı da bir o kadar azalmış olur. Sebep ne olursa olsun hiç bir şekilde size vaat edilirse edilsin asla para ya da benzeri bir şey göndermeyiniz.