Sahte Profiller

Sahte Profiller

Yalnızlık çeken erkeklerin ilk olarak başvurdukları yer escort siteleri oluyor. Bu tarz duygu boşlukları yaşayan kişiler için çoğu zaman her şey tehlikeli olabiliyor. Bu tarz siteler de yer alan kadın profilleri ile iletişim kurarak maalesef tuzağa düşen çok sayıda mağdur bulunmaktadır. Bunu artık planlı olarak hareket ederek yapan kişiler giderek artmaktadır. Sonuç olarak emniyet ve siber suçlarda bu konuda dilekçesi olan kişiler çoğalmakta. Nasıl oluyor diye soracak olunursa her şeyi detaylı olarak düşünüp bu şekilde hareket ediyorlar.

Doğal ama bir o kadar da çekici fotoğraflar ve kişisel özellikler ile hemen dikkat çekerek ilk adımı sağlam olarak atmış oluyorlar. Daha sonra sohbeti ilerleterek güven kazanmayı başardıkları anda zaten yolu yarılamış oluyorlar. Normalde sitedeki üyeliklerin kontrolden geçerek yüklenmesi gerekirken bazı kalitesiz yerlerde üye sayısı arttırmak için hemen eklenmektedir. Bu boşluktan yararlanan fırsatçılar da bu durumu en iyi şekilde değerlendiriyorlar. Bu durumun farkına varmanın en basit şekli ise sohbette konunun bir şekilde paraya gelmesidir. İşte bu sırada hemen site editörüne ya da bu konu ile ilgilenen makamlara şikayette bulunabilirsiniz.

Kesinlikle hiç bir şekilde kimseye para ya da buna benzer hiçbir şey göndermeyiniz. Duygularınızı sömürerek sizden para istemelerine fırsat vermelerine de izin vermeyin. Bu konuda üzülerek söylüyoruz ki sayısı her geçen gün artan erkekler bulunmaktadır.